Firma

Grupa producentów rolnych Owoc Wysoczyn Sp. z o. o. założona została 28.05.2010 r. W następnym roku zrzeszeni w Grupie sadownicy uzyskali wpis do rejestru wstępnie uznanych Grup Producenckich Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Członkami Grupy są sadownicy (65 osób), wywodzący się z  kilku pobliskich wsi tj. Wysoczyna, Piwonina, Szymanowic, Śniadkowa, Siedzowa, Gusina, Sobień Jezior i Podola. Gospodarują oni na powierzchni  350 ha. Największą powierzchnię zajmuje uprawa jabłek, a w dalszej kolejności  kapusty pekińskiej oraz czereśni, wiśni, gruszki, śliwki. Odbiorcami są zarówno konsumenci w kraju jak i zagranicą.

W miejscowości Siedzów, gm. Sobienie Jeziory powstała siedziba firmy i obiekt produkcyjny . Funkcjonalny kompleks obejmuje sortownię owoców  z komorami chłodniczymi, zapleczem sanitarno – higienicznym oraz część biurowa. Sortownia wyposażona jest w najnowocześniejsze urządzenia do sortowania, przechowywania  i pakowania owoców i warzyw, spełniające wysokie standardy Unii Europejskiej. Dzięki temu nowoczesnemu obiektowi Owoc Wysoczyn – obecny ze swoimi wyrobami na rynku od lutego 2011 roku – efektywnie konkuruje na wymagających rynkach europejskich.

Owoc Wysoczyn to mariaż wielopokoleniowej tradycji i współczesnej wrażliwości na ekologię. Wieloletnie  doświadczenie udziałowców grupy w połączeniu z czystym, naturalnym środowiskiem w którym działają  – pozwala im wytwarzać warzywa i owoce wysokiej jakości. W swoim działaniu Owoc Wysoczyn stosuje system Integrowana Produkcja (IP) oraz system zapewnienia bezpieczeństwa żywności Global G.A.P..